Grupy Parafialne
Rada parafialna pomaga w podjęciu ważnych decyzji w porozumieniu z proboszczem i księżmi pracującymi w parafii św. Ferdynanda. Rada Parafialna złożona jest z pracowników parafii i wiernych należących do naszego kościoła. Po więcej informacji prosimy o kontakt z biurem parafialnym. 
Rada parafialna
W październiku 1995 roku powstały trzy pierwsze Koła Żywego Różańca w parafii św. Ferdynanda. Założył je ksiądz Jerzy Bielecki, który był zarazem pierwszym opiekunem Kół do grudnia 1995 r.

 Ideą powstania Kół Żywego Różańca była troska o trwanie i wzrost w wierze przez wskazywanie dróg pobożnosci przez Maryje, przez spotkanie z Jej Synem, przez przypominanie głównych prawd wiary jak również wielkich i małych spraw oraz potrzeb naszych czasów.

Pierwszą główną zelatorką była Bronisława Kwak, a obecna jest Helena Lesak. Od stycznia 1996 r do stycznia 1997 r. głównym opiekunem byl ks. Tadeusz Dzieszko. Jego propozycja wspólnych Śniadan przyjęła się i trwa do dziś. Zapraszamy wszystkich serdecznie na nasze śniadania w każdą druga niedziele miesiąca po Mszy św. o godz. 7:30 w sali McManus, gdzie chętni będą mogli zapisać się do naszej grupy.

Koła Żywego Różańca
inicjatywy księdza Tadeusza Dzieszko i przy poparciu rodaków, parafian św. Ferdynanda powstał Klub Dobrego Pasterza. Spotkanie organizacyjne odbyło się w niedziele 15 września 1996 r. w McManus Hall. Była to odpowiedź na potrzebę powołania organizacji, jednoczącej Polonie naszej parafii. Klub idzie śladami Chrystusa - Dobrego Pasterza, który pragnie odnależć wszystkich, a szczególnie zagubionych, i zjednoczyc ich w Swoim Kościele.

 Zadaniem Klubu jest troska o rozwój życia religijnego, kulturalnego i towarzyskiego wśród Polonii oraz współpraca z innymi organizacjami polonijnymi. Klub dba także o dobro wspólnoty parafalnej. Ponadto organizuje liczne pielgrzymki do sanktuariów maryjnych w różnych zakątkach Stanu Ilinois, Ameryki i świata.

 Tradycją stały się także coroczne wyjazdy na inscenizacje Męki Pańskiej do Saint Louis oraz zabawy andrzejkowe, opłatek i święconka, a także pikniki w Lake Villa oraz dni skupienia w Munster w Stanie Indiana. W Klubie prężnie działa sekcja charytatywna, wspomagająca naszych rodaków w Ameryce i Polsce. Ponadto w Klubie dziala sekcja towarzysko-rozrywkowa oraz religijna.

 Dużym echem wśród Polonii odbił się Konkurs na Szczęśliwą Rodzine. Stałym przewodniczącym jest Proboszcz Parafii św. Ferdynanda. W jego imieniu funkcję tą sprawuje kapelan, od września 2004 roku jest nim ks. Roman Rataj. Na czele Klubu stoi prezes wybierany na zgromadzeniu ogólnym co roku, od września jest nim Andrzej Parada. W ubiegłym roku Klub zorganizowal uroczyste obchody 25 Rocznicy Pontyfikatu Jana Pawla II w pięciu językach jednocząc całą parafie: Amerykanów, Polaków, Włochów i Filipinczyków.
Klub Dobrego Pasterza
Zastępy druhów i harcerzy przy parafii św. Ferdynanda stoją otworem dla wszystkich chłopców i dziewczynek w klasach od zerówki do szkoły średniej. Spotkania odbywają się w domach lub w konwencie w różne dni. Rodzice zainteresowani zapisem swoich pociech do drużyn harcerskich powinni pozostawić wiadomość w biurze parafialnym. Jeden z koordynatorów oddzwoni z informacjami. 
Harcerze
4 października 1998 roku powstał Klub Podhalan i Miłośników Tatr. Prezesem został Staszek Kowalkowski z Parafii Ludźmierz - Długopola wioski. Toteż Gaździne Podhala za Patronkę mamy, do Niej się modlimy, do Niej się zwracamy. Ksiedzu Takuskiemu, który Klub założył, życzymy dużo zdrowia, obfitych łask Bożych. Niech Gaździna Podhala da mu dużo zdrowia, by w Mundelein kleryków na księży wychował. Zaś księdzu Sławkowi, który Klub prowadzi - by pod sztandarem Klubu członków nagromadził. Ofiary z zabaw, pikników przez nas pozyskane są na zbożne cele przez nas przeznaczane. Kochani Rodacy !! Do Was sie zwracamy, przyjdzcie ku nam, bedzie raźniej - o to Was pytamy. 
Podhalanie i Miłośnicy Tatr
St Ferdinand Church • 5900 W Barry Ave, Chicago, IL 60634 • tel: 773 622 5900 • fax: 773 622 5903
AktualnościSakramenty i MszeO ParafiiGrupy ParafialneGrupy LiturgiczneMuzykaGaleriaMisjeOjczyznaKontakt


Wspólnota Bożego Miłosierdzia
Stowarzyszenie Apostołów Bożego Miłosierdzia w parfii Św. Ferdynanda powstało 23 lutego 2007 roku. Opiekunem duchowym był ks. Roman Rataj. Obecnym opiekunem jest ks. proboszcz - Zdzisław Torba. 

Celami stowarzyszenia jest: dążenie do doskonałości chrzescijańskiej, czyli doskonałej miłości, drogą ufności w stosunku do Pana Boga i miłosierdzia względem bliźnich,
poznawanie i głoszenie tajemnicy Miłosierdzia Bożego, oraz wypraszanie milosierdzia Bożego dla całego świata, szczególnie dla grzeszników oraz kaplanów i osób zakonnych.

Spotkania modlitewne odbywają się codziennie o godzinie 3:00 po południu oraz w każdy trzeci piatek miesiaca po Mszy Sw. wieczornej. Jest to Godzina Milosierdzia z wystawieniem Najświetrzego Sakramentu, Droga Krzyżowa i Koronką do Milosierdzia Bozego. W Godzinie Miłosierdzia uprosisz wszystko i dla siebie i innych. W tej godzinie stała się łaska dla całego świata – Miłosierdzie zwyciężyło Sprawiedliwość.  

W każdą czwartą niedzielę miesiąca o godz. 3.00 p.m., stowarzyszenie Faustinum zaprasza do wspólnego udziału we mszy świetej w intencji rozwoju Kultu Bożego Miłosierdzia, oraz potrzebnych łask dla wolontariuszy i dla naszych parafian.  
Zebranie wolontariuszy odbywa sie w tym samym dniu po mszy świetej o godz. 4:00 p.m. w sali McManus.

W roku 2014 Stowarzyszenie Apostołów Bożego Miłosierdzia "Faustinum" zmieniło swą nazwę na "Wspólnota Bożego Miłosierdzia"

Serdecznie zapraszamy!