Ministranci
Grupy Liturgiczne
Ministranci asystują księżom podczas Mszy św. i innych nabożeństwach. Są odpowiedzialni za sprawny przebieg liturgii, poprzez przygotowanie wszystkich rzeczy potrzebnych do nabożeństwa. Ministranci są nieodzowni w swojej służbie dla wspólnoty wiernych.

Ministranci rekrutowani są spośród uczniów (od klasy trzeciej wzwyż ) Szkoły Podstawowej im św. Ferdynanda na lekcji katechezy w jez. angielskim, a na polskie Msze z Polskiej Szkoly Sobotniej.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem parafialnym lub księżmi moderatorami.
Lektorzy
Lektorom powierza się zadanie czytania Słowa Bożego na Mszach św. Przemawianie do publiczności jest sztuką, która wymaga treningu i praktyki. Te umiejętności to: prawidłowe używanie mikrofonu, wyraźne wypowiadanie słów, prawidłowa postawa i sposób poruszania się. Lektorzy muszą posiadać zdolność wyrażania ludzkich emocji w głosie, aby pochwycić i utrzymać uwage słuchających, jak również pokazać entuzjazm w głoszeniu Słowa Bożego. Trening odbywa się w kościele sw. Ferdynanda.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem parafialnym. Koordynator lektorów w jezyku polskim lub angielskim skontaktuje się z tobą. 
Ministrowie Eucharystii
Podstawowym obowiązkiem Ministrów Eucharystii jest asystowanie księży podczas rozdawania Komunii Świętej.

Ministrowie Eucharystii muszą mieć co najmniej 18 lat, przyjąć wszystkie Sakramenty święte i musza być praktukujacymi katolikami. Poza tym muszą być zaaprobowani przez pracowników parafii, a następnie zakończyć trening w kościele św. Ferdynanda.


Marszałkowie
Marszałkowie witają wiernych przychodzących do kościoła na Msze św. i inne nabożeństwa. Pomagają w zajęciu miejsc siedzących, asystują w potrzebie, zbieraja składki, utrzymują porządek w podchodzeniu do przyjęcia Komunii św.

Spotkania odbywają się co miesiąc. Daty spotkań, czas i miejsce są zawsze publikowane w biuletynie parafialnym; zwykle comiesięczne spotkanie odbywa się w drugi piątek miesiąca o godz. 8:00 wieczorem w sali Heeney. Każdy kto chciałby przyłączyć się do Klubu Marszałków proszony jest o kontakt z biurem parafialnym. 
St Ferdinand Church • 5900 W Barry Ave, Chicago, IL 60634 • tel: 773 622 5900 • fax: 773 622 5903
AktualnościSakramenty i MszeO ParafiiGrupy ParafialneGrupy LiturgiczneMuzykaGaleriaMisjeOjczyznaKontakt